Новият Linux Distro комбинира Fedora със страхотен гейминг софтуер!
Какво се случва, когато старши инженер в Red Hat, член на екипа за разработка на Lutris и създателят на Proton-GE реши да създаде Linux дистрибуция? Е, гореспоменатите имена принадлежат на един и същи човек, Thomas Crider. И това, което получавате, е обещаващият Nobara Project, дистрибуция, задвижвана от Fedora и насочена директно към геймърите и създателите на съдържание.

Fedora е много добра операционна система за работна станция, но не включва никакви прогами от трети страни при инсталация
казва Crider.
Главната цел на Crider е да създаде солидна основа на Fedora и да направи игрите, създаването на съдържание и стрийминга по-лесни за обикновенният потребител.
Допълнителен софтуер, включен в Nobara:
Освен това има обмислен и обширен списък от пакети, софтуер и корекции, включени в ISO-то на проекта Nobara:
OBS студио
Пакети с кодеци като тези за gstreamer
Собствени драйвери на Nvidia
Персонализирани драйвери MESA-ACO за потребители на AMD Radeon
Различни неща от Wine
Lutris (по-нова версия от тази, която е налична във Fedora)
Новините на GAME.bg вече пристигат по-бързо през новото ни мобилно приложение, което може да свалите от телефона си ТУК.
.